T.J. Sokol Milevsko
Tyršovo náměstí 616
399 01 Milevsko
tel. +420 382 521 799
 
 
oddíl atletiky
 

Táborská Dětská atletická liga má za sebou jarní část. Tohoto seriálu závodů se pravidelně účastní i řada závodníků naší atletické přípravky. Na základě výsledků této části DAL bylo v každé kategorii určeno prvních 5 závodníků. kteří budou 26. září bojovat na krajském finále, spolu s atlety z českobudějovické oblasti. Do finále se probojovali i milevští atleti. V kategorii dívky 2005 a mladší je to Tamara Kubíčková (zatím 4. místo), mezi chlapci Daniel Dolejš (1. místo) a Petr Molík (3. místo). V kategorii děvčat roční 2003 + 2004 postupují Pavla Molíková (2) a Adéla Pecková (4), ve stejné kategorii chlapců Lukáš Dolejší (1) a Kryštof vansa (5). V nejstarší kategorii přípravek, ročník 2001 + 2002 si postup vybojoval Petr Dolejš (3).

V sobotu 5.5.2012 začala pro atlety hlavní sezona. Do soutěží nejprve vstoupila družstva přípravek a staršího žactva. Starší žáci Jan Fleischmann a Adam Hečko hostují v družstvu BAK Bechyně. Fleischmann přispěl celkově devíti body a to v běhu na 60m a na 150m. V obou disciplínách si zlepšil osobní rekordy. Hečko získal jeden bod v běhu na 200m překážek. Málo se dařilo družstvu přípravek, které na první kolo jelo pouze v devíti závodnících. Z celkového počtu 12 družstev je na 10 místě. Nejúspěšnější byla Karolína Knížová, která v běhu na 600m obsadila druhé místo.

Do hlavní atletické sezony přihlásil Sokol Milevsko opět tři družstva. V kategorii přípravek se soutěže zúčastní celkem 12 družstev, mladší žákyně budou soupeřit s dalšími šesti družstvy. Nejmenší účast bude v soutěži žen, kde se Sokol Milevsko utká pouze s Třeboní. Milevští závodníci budou letos hostovat v BAK Bechyně a SK Kotlářka Praha, na oplátku na hostování přijdou posily z Bechyně.
Lesním během Pintovkou, který se konal v sobotu 12.11.2011, skončil další ročník táborské dětské atletické ligy. Podruhé se tohoto seriálu závodů účastnili i atleti Sokola Milevsko v kategoriích atletická školka, minipřípravka a přípravka. Šest z nich se dostalo po skončení celého seriálu na stupně vítězů. V kategorii atletická školka (2004 a mladší) mezi děvčaty skončila na druhém místě Hana Kakosová, mezi chlapci Daniel Dolejš obsadil třetí místo. V minipřípravce (2003 + 2002) mezi děvčaty Nikol Bursíková získala druhé a Pavla Molíková třetí místo. Třetí místo vybojoval i Petr Dolejš ve stejné kategorii chlapců. V kategorii přípravka (2000 + 2001) se na stupně vítězů za třetí místo dostala Eliška Reindlová.
Ve dnech 22. - 25.6.2011 se v Olomouci konala již pátá olympiáda dětí a mládeže. Jde o celostátní setkání sportovců kategorií mladší a starší žactvo. V jihočeské atletické výpravě byli mezi 51 reprezentanty i čtyři atleti Sokola Milevsko. Nejúspěšnější byla Adéla Záhorová, která startovala ve skoku dalekém. Kvalifikační limit 461 cm se jí podařilo překonat hned prvním skokem - 481 cm. Ve finále výkonem 478 obsadila výborné šesté místo. Kvalifikační limit se podařilo splnit i Haně Váchové ve skoku vysokém a výkonem 140cm vyrovnala svůj osobní rekord. V 18ti členném finále však svůj výkon nedokázala zopakovat a v soutěži skončila výškou 135 na 17. místě. S nezvyklými podmínkami velkého závodu si neporadila ani Erika Kofroňová v hodu kriketovým míčkem a zůstala těsně za branami finále. Jediným milevským zástupcem mezi chlapci byl mladší žák Jan Fleischmann. V běhu na 300m si sice vylepšil osobní rekord na 44,47, ale na postup do finále to nestačilo. Celkově skončil čtrnáctý. Fleischmann startoval i ve štafetě 4x60m, té však postup do finále uniknul o 0,14 vteřiny.
Kategorie přípravka, mladší žactvo, starší žactvo a dorost mají za sebou svoje krajské přebory jednotlivců. Jako první bojovali přípravky a starší žactvo. Ze staršího žactva atleti domů nepřivezli žádnou medaili. Lucie Řezáčová v hodu diskem a ve skoku dalekém, Jakub Kníže vybojoval stejné místo v běhu na 800m. Mezi přípravkami byla z milevských nejúspěšnější Eliška Reindlová. Vyhrála hod plným míček a skok daleký a v běhu na 50m přidala třetí místo. Medaili za páté místo si odvezla i Veronika Zemanová za hod míčkem a hodu plným míčem. Pro Veroniku to byly její první závody. Za čtvrté místo ve skoku vysokém dostala medaili i Petra Bečková. Mezi nejmladšími chlapci získal jedinou medaili Dominik Tahy v hodu plným míčem. V neděli 28.5. pokračovaly krajské přebory závody mladšího žactva a dorostu. Z těchto závodů atleti přivezli také několik medailí. Hana Váchová vyhrála hod míčkem a ve skoku vysokém skončila druhá. Erika Kofroňová  v míčku získala stříbrnou medaili a Adéla Záhorová ve skoku dalekém brala bronz. Štafeta 4x60m ve složení Řezáčová, Kofroňová, Váchová, Záhorová doběhla pro stříbrnou medaili a současně o téměř tři vteřiny zlepšila oddílový rekord této kategorie.  V mladších žácích medaili získal Jan Fleischmann za třetí místo v běhu na 150m. Mezi dorostenkami Kateřina Kašparová ve skoku dalekém získala bronzovou medaili stejně jako Eliška Říhová v hodu diskem.                                                                                                                                         (1.6.2011)
Atletický oddíl Sokol Milevsko má v letošním krajském přeboru přihlášená čtyři družstva. Přípravku, mladší žáky, mladší žákyně a ženy. Všechna družstva mají za sebou první kolo přeboru. Nejmladší atleti, přípravka, obsadili čtvrtou příčku z dvanácti družstev a do bojů o medaile se ještě mohou zapojit. Mladší žáci jsou po prvním kole na třetím a mladší žákyně na čtvrtém místě. Nejlépe si vedou milevské ženy, které obhajují loňský titul a v prvním kole zvítězily.            (18.5.2011)
Hlavní atletická sezona začíná letos Dětskou atletickou ligou v Táboře, která měla minulý rok u nejmladších milevských atletů velký úspěch. Letos se bude konat v Táboře a v Českých Budějovicích. Pro kategorie Altetická školka, Minipřípravka a Přípravka je připraveno krajské finále, do kterého postupuje pět nejlepších atletů z každé oblasti v každé kategorii. Propozice je možno najít v termínovce.                                                                                    (4.4.2011)
Z halového Mistrovství České republiky v hale si milevský veterán Pavel Fleischmann přivezl dvě medaile. Nejprve v běhu na 200m zaběhl absolutně nejrychlejší čas 25,31 a to po přepočtu znamenalo bronzovou medaili. Od stříbra ho přitom dělilo 0,08 vteřiny. V běhu na 400m Fleischmann obhajoval zlato z loňského Mistrovství. A obhajoba se podařila. Čas 56,52  vteřin (po přepočtu 50,50) přinesl devátý titul Mistr ČR. Druhé místo obsadil Václav Šejbl z Písku. (11.3.2011)
Krajský přebor atletických přípravek se konal v sobotu 5. března 2011 v koridoru v Nové Včelnici. Z Milevska odjelo na závody 6 nejmladších zástupců. Protože v této kategorii se udělují medaile do pátého místa, získala výprava celkem 6 medailí. Jednoznačně nejúspěšnější  se stala Eliška Reindlová, která přivezla tři medaile. Zvítězila v hodu plým míčem (9.31m), stříbro získala v běhu na 50m (8,05) a bronz na 50m překážek (8,84). Ale ani další závodníci z Milevska se neztratili. V běhu na 600m Dominik Tahy obsadil 4 místo (2:24,80). Stejně se umístil i Martin Havlíček v hodu plným míčem (8,01). Poslední medaili získal Dominik Pedro, který vyhrál finále B v běhu na 50m překážek a tím skončil na pátém místě.                                                                                                                                                      (6.3.2011)
V sobotu 12.2.2011 se výprava milevských atletů zúčastnila závodů pro dorost, žactvo a přípravku v Českých Budějovicích. Tyto závody jsou určeny pro všechny kategorie, protože spolu soutěží děti vždy stejného ročníku. Z Milevska odjelo celkem 32 závodníků a domů si dohromady přivezli 48 medailí - 17 zlatých, 17 stříbrných a 14 bronzových. Navíc Pavla Molíková získala jeden z devíti pohárů určených pro celkově nejlepší výkon.            (16.2.2011)
Krajského přeboru mladšího a staršího žactva se zúčastnilo celkem šest atletů Sokola Milevsko. A protože se v kategorii mladšího žactva udělují medaile a diplomy do pátého místa, přivezla výprava domů celkem sedm medailí - jednu zlatou, jednu stříbrnou, jednu bronzovou, dvě za čtvrté místo a dvě za páté. Titul krajské přebornice získala ve skoku vysokém Hana Váchová za výkon 140cm. Tímto výkonem vyrovnala oddílový rekord Hany Zabloudilové z roku 2004. Další dvě medaile přidal Jan Fleischmann. Nejprve v běhu na 60m získal bronzovou medaili a odpoledne na 150m přidal stříbro. Nepopulární "bramborovou" medaili si z Prahy odvezla Erika Kofroňová z běhu na 60m překážek. Stejné místo ve stejné disciplíně mezi chlapci obsadil Adam Hečko. Dvě medaile za páté místo získala Adéla Záhorová a to v běhu na 60m a ve skoku dalekém. Její čas 8,78 je rovněž novým oddílovým rekordem v této kategorii.                         (17.1.2011)
Halová sezona 2011 pro atlety Sokola Milevsko začíná krajskými přebory. Nejprve v sobotu 15.ledna budou v Praze na Strahově závodit žákovské kategorie, o týden později na stejném míst svedou svoje boje kategorie starší. Krajské přebory zakončí v březnu v Nové Včelnici nejmladší kategorie - přípravky.                                                          (4.1.2011)
V pátek 26.11. byly na atletickém stadionu VS Tábor vyhlášeny výsledky celoroční Dětské atletické ligy, do které se v letošním roce poprvé zapojily i atleti Sokola Milevsko. Celkově se zúčastnilo asi 30 závodníků od kategorie miniškolka po mladší žactvo. Čtyři závodníci se zúčastnili všech sedmi kol. A jaké byly výsledky? V kategorii děvčat ročník 2003 a mladší zvítězila Soňa Kofroňová (142 bodů) před Lenkou Žákovou (128,5 bodů). Dva zástupce na stupních vítězů mělo Milevsko i v kategorii děvčat 1999 + 2000. Tu s naprostým přehledem vyhrála Adéla Záhorová (141 bodů), bronzovou medaili brala Hana Váchová (108 bodů), když od druhého místa ji dělil jeden bod. Poslední úspěch byl v kategorii mladší žákyně (1997 + 1998), kde Tereza Fröhrová obsadila druhé místo (93,5 bodů). Od prvního ji, stejně jako od třetího, dělily dva body. Úspěšná děvčata jsou na fotografii. Mezi chlapci si nejlépe vedli Kryštof Vansa (čtvrté místo v kategorii 2003 a mladší), Dominik Tahy ( pátý v kategorii 2001 + 2002) a Josef Tábor (čtvrtý v kategorii 1999 + 2000). Celý seriál DAL měl velký úspěch jak u závodníků, tak u trenérů a rodičů. Celé pořadí je v sekci "výsledky".
V sobotu 13.11. bude v Táboře poslední krajský přebor letošní atletické sezony. Jedná se o přespolní Běh Pintovkou. Pro řadu milevských atletů je to zároveň poslední kolo Dětské atletické ligy. U několika závodníků výsledek může ovlivnit celkové pořadí v této soutěži.                                                                                                                          (26.10.2010)
Na Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let startoval i Jakub Pokorný ze milevského atletického oddílu. Nastoupil pouze ve skoku dalekém. V závodě potvrdil svou zlepšující formu. Po pěkných výkonech na Velké ceně Tábora a Mladé Evropě v Jablonci nad Nisou, kde shodně skočil 668 cm, dokázal tentokrát své letošní maximum ještě posunout. Výkon 698 cm znamenal celkově páté místo. Od medaile ho dělilo pouze šest centimetrů.                                                        (1.9.2010)
Dorostenci a mladší žactvo mělo svůj krajský přebor v neděli 29.5. v Nové Včelnici. Ze Sokola Milevsko odjelo bojovat o co nejlepší umístění celkem sedm atletů a domů si přivezli kompletní sbírku medailí. Nejúspěšnější byla Hana Váchová, která ve skoku vysokém porazila o kategorii starší soupeřky a novým osobním rekordem 134 cm získala titul Přeborník kraje. V hodu míčkem na Hanu zbyla nepopulární bramborová medaile, lépe si však vedla Erika Kofroňová, která získala stříbrnou medaili za hod dlouhý 42,33m. Dalším cenným kovem do oddílové sbírky byla bronzová medaile Tomáše Patery v běhu na 1500m v kategorii dorostenci. Tomáš si vytvořil nový osobní rekord - 4:28,61. Ve vybraných disciplínách mladšího žactva se udělovaly medaile do pátého místa, díky tomu si medaili za čtvrté místo ve vrhu koulí přivezl Tomáš Kříž (6,04 a nový osobní rekord), Tereza Fröhrová z běhu na 60m překážek a za páté místo Adam Hečko také za běh na 60m překážek. Tereza přidala ještě čtvrté místo v běhu na 800m, čas 2:57,70 je její osobní rekord. V běhu na 60m se Jan Fleischmann probojoval do finále A a časem 9,21 skončil na šestém místě.     (31.5.2010)
Dětská atletická liga pokračovala třetím kolem. Tentokrát bylo na pořadu překážkářsko - běžecké odpolednem kterého se z milevské atletiky zúčastnilo 27 závodníků. Odvezli si opět několik medailí a jejich výsledky se projevily i v průběžném stavu DAL. V kategorii mladší žákyně Tereza Fröhrová nad překážkami získala stříbrnou medaili a v běhu na 150m skončila třetí. Toto ji celkově posunulo na první místo. Mezi chlapci - přípravka si výborně vedl Daniel Petřík. Vyhrál běh na 150m a v překážkovém běhu skončil třetí. Toto byl jeho první závod, přesto mu v celkovém pořadí patří sedmé místo. Ve stejné kategorii Josef Tábor vyhrál překážky, na 150m byl čtvrtý. V celkovém pořadí je průběžně rovněž na čtvrtém místě. Kategorii přípravky - děvčata opět ovládla Adéla Záhorová, když vyhrála jak překážkový běh, tak běh na 150m. Upevnila si tak první místo v celkovém pořadí. V této kategorii rovněž bodovaly Erika Kofroňová (třetí a čtvrté místo) a Hana Váchová (šesté a sedmé místo) a v celkovém pořadí jim patří čtvrtá a pátá příčka. Další úspěch byl v kategorii minipřípravka, kde mezi chlapci získal dvě bronzové medaile Petr Dolejš a celkově si polepšil na třetí průběžné místo. V nejmladší kategorii atletická školka - děvčata je zatím nejúspěšnější Soňa Kofroňová. Ta vyhrála překážkový běh a na 100m byla třetí. Stometrový běh vyhrála Lenka Žáková, na překážkách byla třetí. Celkově jí patří třetí místo. Dětská atletická liga bude pokračovat dalšími koly v září.                                                                (31.5.2010)
V sobotu 15.5. se v Písku konaly krajské přebory staršího žactva a přípravek. Závodů se zúčastnilo ze Sokola Milevsko celkem 11 atletů - dvě žákyně a devět nejmladších. V kategorii starší žákyně si smůlu opět vybrala Kateřina Kašparová. Ve skoku dalekém patřila k favoritkám, ale tři přešlapy ji odsunuly na poslední místo. Druhou její disciplínou byl běh na 150m, tady časem 21,36, který je její osobní rekord, obsadila sedmé místo. Druhou atletkou v této kategorii byla Lucie Řezáčová, pro kterou to byly první závody mezi atlety. Lépe se dařilo děvčatům z přípravky. Nejúspěšnější byla Hana Váchová, která získala druhé místo v hodu míčkem (37,47) a ve skoku vysokém (121) a třetí byla v hodu  medicinbalem 1 kg (8,43). Adéla Záhorová vyhrála skok daleký (4,28m), v běhu na 50m překážek byla druhá (8,44). O medaili v běhu na 50m ji připravil špatný náklon v cíli. Zlatou medaili si domů ještě přivezla Erika Kofroňová za hod míčkem (42,70 m) a Karolína Řezáčová za hod medicinbalem.                                                                                                          (16.5.2010)
První kolo krajského přeboru družstev má za sebou atletická přípravka. Tato soutěž je v jihočeské atletice pořádána poprvé. Je do ní zapojeno celkem 13 družstev. Soutěž je smíšená a družstvo může mít pouze 12 závodníků. Po prvním kole je Sokol Milevsko na třetím místě.  Výborně se dařilo především děvčatům. Adéla Záhorová vyhrála běh na 50m a ve skoku dalekém skončila druhá, Erika Kofroňová zvítězila v hodu míčkem, Hana Váchová skončila druhá v hodu míčkem a třetí v hodu medicinbalem. Bodovala i další děvčata. Kluci do společného zisku 101 bodů přidali pouze 4 body a 6 ze společné štafety. Další kolo bude 13. června v Českých Budějovicích, kde se celé družstvo bude snažit svůj bodový náskok před čtvrtým družstvem uhájit a současně zaútočit na druhou příčku.                                      (12.5.2010)
Hlavní atletickou sezonu zahájili nejmladší atleti Dětskou atletickou ligou v Táboře. Jedná se o seriál sedmi závodů, včetně přespolního běhu. Liga má v současné době za sebou dvě kola, do nich se zapojilo vždy přes 20 milevských atletů. Závodníci jsou rozděleni do kategorií po dvou ročnících. První závod byl běžecký (sprint a vytrvalost), druhý skokanský (dálka, skok z místa nebo výška). Mezi nejlepší po dvou kolech patří v kategorii mladší žákyně (1997 + 1998) Tereza Fröhrová, která je na druhém místě. V kategorii Přípravka (1999 + 2000) vede Adéla Záhorová, třetí je Hana Váchová, čtvrtá Erika Kofroňová. V kategorii Atletická školka (2003 a mladší) je na prvním místě Soňa Kofroňová a na čtvrtém Lenka Žáková. Jednotlivé závody je možno sledovat ve výsledcích.                                                      (9.5.2010)
Poslední zimní den, 20.3.2010, uspořádal SK Čéčova České Budějovice poslední halové závody. Z atletického oddílu Sokol Milevsko se ho zúčastnili především závodníci přípravky, kteří neměli svoje krajské přebory. V jednotlivých kategoriích startovalo celkem 18 závodníků. kteří získali mnoho medailí. Nejúspěšnější byla Adéla Záhorová. Její výkony v běhu na 60m a skoku dalekém byly oceněny jako třetí nejlepší výkony celého závodu a Adéla si domů odvezla jeden ze šesti pohárů, které byly pro nejlepší určeny.                                                                                                 (23.3.2010)
V sobotu 6.3.2010 měli svůj krajský halový přebor nejmladší atleti. V koridoru a tělocvičně v Nové Včelnici se konaly přebory přípravek, ročník 199 - 2001. Milevskou atletiku reprezentovalo celkem 10 závodníků a domů si přivezli šest medailí. Medaile se u této kategorie udělovaly až do 8. místa. Nejúspěšnější z výpravy byla Adéla Záhorová, která vyhrála skok daleký výkonem 389cm a stříbrnou medaili získala v běhu na 50m překážek a na 50m. Zlatou medaili si přivezla i Hana Váchová za výkon 125cm ve skoku vysokém a ve skoku dalekém přidala čtvrté místo. Erika Kofroňová získala medaili za páté místo v běhu na 50m překážek. Společně s Eliškou Reindlovou se jim v běhu na 50m podařilo postoupit do finále C. Chlapcům se tentokrát nedařilo. Ale všichni, mimo jednoho, patřili ročníkem narození 2001 mezi nejmladší závodníky přeboru.                                                                                                                              (7.3.2010)

Atletický oddíl LIAZ Jablonec uspořádal v sobotu 13.2. halové mistrovství ČR atletů veteránů (nad 35 let). Z milevského oddílu atletiky se ho zúčastnil Pavel Fleischmann. Startoval ve svých tradičních disciplínách - 400m a 200m. Nejprve startoval na své oblíbené trati 400m. Čas 56,18 vteřiny byl sice absolutně nejrychlejší, ale rozhodující je přepočet věkovým koeficientem. Po přepočtu byl čas 50,35 a to znamenalo zisk mistrovského titulu. Písecký Václav Šejbl byl druhý přepočteným časem 51,13. V běhu na 200m byl Fleischmann po přepočtu čtvrtý (26,10 / 23,16).                    (18.2.2010)

Krajského přeboru mladšího a staršího žactva v Praze na Strahově se z atletického oddílu Sokol Milevsko zúčastnilo 11 atletů. Přestože tréninkové podmínky přes zimu nejsou zrovna optimální, dokázali naši závodníci překonat v rámci 29 startů v různých disciplínách celkem 12 osobních rekordů. Medaile si domů přivezli Pavel Kos a Adéla Záhorová. Pavel v kategorii starších žáků obsadil druhé místo v běhu na 300m výkonem 43,15 vteřiny, Adéla ve skoku dalekém mladších žákyň výkonem 397 skončila třetí, když od druhého místa jí dělily jen 2 cm. Jan Fleischmann a Kateřina Kašparová ve svých kategoriích v běhu na 60m postoupili do finále B.                                                                                      (7.2.2010)
V sobotu 6.2. se budou v přetlakové hale v Praze na Strahově konat krajské halové přebory staršího a mladšího žactva. V mladším žactvu mohou startovat i přípravky ročník 1999. Z atletického oddílu Sokol Milevsko předpokládáme výpravu 12 atletů a snad si přivezou i nějaké medaile. Propozice jsou v termínovce.                                                     (25.1.2010)
V neděli 22.11. se v koridoru v Českých Budějovicích konaly první podzimní mezioddílové závody. Soutěž byla určena pro atlety ročníku 1994 a mladší. Z Milevska se jela výprava 27 závodníků. Pro mnohé z atletické přípravky to byly první závody v životě. Soutěž byla hodnocena po ročnících, milevští si přivezli celkem 8 stříbrných a 10 bronzových medailí. Tentokrát bohužel na zlato nedosáhli. Mezi děvčaty byla nejúspěšnější Eliška Reindlová, která získala tři druhá místa, mezi chlapci Štěpán Pokorný rovněž se třemi druhými místy.                                                                         (25.11.2009)

V neděli 13.9. na stadionu Čtyři Dvory České Budějovice konalo poslední kolo krajského přeboru mužů a žen. Milevské ženy nastoupily opět v počtu šesti závodnic, tentokrát posílené o Hanu Zabloudilovou. I v tomto kole skončily na druhém místě za Lokomotivou Veselí nad Lužnicí a potvrdily svojí pozici v průběžném pořadí. V krajském přeboru obsadily výborné druhé místo. Martin a Pavel Fleischmannovi startovali tuto sezonu opět v BAK Bechyně. Muži Bechyně v posledním kole obsadili druhé místo, což jim stačilo na celkové vítězství. Za týden je tedy čeká baráž o II. ligu.                                                                                                                                                                    (13.9.2009)

V sobotu 27.6.2009 se v Písku konalo Mistrovství ČR atletů - veteránů. Tohoto závodu se zúčastnil i Pavel Fleischmann z milevského atletického oddílu. Měl před sebou nelehký úkol - obhajobu loňského titulu na své oblíbené trati 400m. Jeho největší soupeř Václav Šejbl měl výhodu domácího prostředí. Před startem této disciplíny se počasí na chvíli umoudřilo. Fleischmann předvedl svůj druhý nejlepší výkon této sezony a zaběhl 400m za 54,41 vteřin. Po přepočtu věkovým koeficientem to znamenalo 49,36,  Šejbla porazil o 0,7 vteřiny a získal titul Mistr ČR. Druhou disciplínou byl běh na 200m. Tentokrát počasí nepřálo a běh doprovázel déšť. Přesto milevský atlet zaběhl výborně, čas 24,88 je jeho nový osobní rekord a po přepočtu to znamenalo druhé místo.                                                                                    (2.7.2009)
Dalšími koly pokračovaly krajské přebory družstev. Mladší žákyně a starší žákyně mají za sebou druhá kola. Mladší žákyně bojovaly 30.5. v Soběslavi. V deštivém a velice chladném počasí si proti prvnímu kolu polepšily a s 8. pomocnými body obsadily mezi deseti družstvy osmé místo. Starší žákyně měly své druhé kolo 14.6. v Českých Budějovicích. Ani tentokrát milevská děvčata nestačila na soupeřky a opět obsadila 4. místo. V Nové Včelnici bylo uspořádáno třetí kolo dospělých. Milevské ženy nastoupily ve stejné sestavě jako v prvním kole. Ze zdravotních důvodů Pavla Hrychová absolvovala netradiční disciplíny, když sprint a dálku nahradil vrh koulí a hod diskem. Ta se stala nejúspěšnější milevskou závodnicí tohoto kola - získala 16 bodů. Celkovým ziskem 54 bodů družstvo i v tomto kole obsadilo druhou příčku a tím si děvčata tuto pozici upevnila před posledním kolem.                                                                    (25.6.2009)
Do krajských soutěží se zapojila i zbývající družstva Sokola Milevsko. Nejprve v sobotu 16.5. v Nové Včelnici mladší žákyně a žáci, kteří hostují za Jiskru Třeboň. Žákyně bez hostujících nestačily na žádné z družstev, nezískaly ani jeden bod a po prvním kole se krčí na posledním, desátém , místě. O den později se konalo první kolo starších žákyň. Ani ty nestačily na své soupeřky a s 11 pomocnými body jsou na čtvrtém místě. V neděli 17.5. pokračoval krajský přebor družstev žen druhým kolem. Milevskou atletiku reprezentovalo zase pět závodnic - Eva Hrychová, Karolína Švábová, Kristýna Nohejlová, Kateřina Kašparová a Kristýna Kabelová. Stejně jako v prvním kole i tentokrát všechny bodovaly. V tomto kole byla nejúspěšnější Kristýna Nohejlová (13 bodů), o jediný bod před Evou Hrychovou. Celkový součet bodů 54 znamenal opět druhé místo. Na první Veselí nad Lužnicí děvčata ztratila pouhé tři body.

V sobotu 16.5. se konaly i první přebory jednotlivců - krajský přebor mladšího a staršího žactva. Z Milevska se na přebor vypravila minivýprava čtyř atletů. Jedinou medaili si z deštivého a chladného Tábora přivezla Hanka Mašková, která v hodu kladivem získala bronzovou medaili.                                                                                                         (18.5.2009)

Hlavní atletická sezona začala pro milevské atlety 1. kolem KPD družstev. I letos jsou zapojeny ženy, posílené hostováním závodnic z Bechyně. Na oplátku tři atleti hostují v družstvu mužů BAK Bechyně. Stejně jako v minulém roce mají ženy za soupeře družstva Písku, Třeboně a Veselí nad Lužnicí. Na první kolo odjelo pět závodnic ( Eva Hrychová, Pavla Hrychová, Karolína Švábová, Kristýna Nohejlová a Kateřina Kašparová). Všem se podařilo bodovat a obsadily druhé místo. V tomto kole byla nejúspěšnější Eva Hrychová, která získala celkem 10 bodů. O jediný bod za ní zůstala nejmladší milevská závodnice Kateřina Kašparová. Ta vylepšila o jednu setinu čtyři roky starý oddílový rekord v běhu na 100m starších žákyň.  Platnými členy družstva Bechyně byli Martin a Pavel Fleischmannovi. Oba si vytvořili nové osobní rekordy na 200 a 400m, Pavel Fleischmann znovu posunul hranici českého rekordu na 400m v kategorii veteránů M45.  Dohromady pro družstvo získali  32 bodů a byli členy štafety 4x100m, která doběhla na druhém místě. Mezi muži, stejně jako mezi ženami,  v tomto kole zvítězila Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, BAK Bechyně skončil na druhém místě ze šesti družstev.
Halová sezóna pro milevské atlety skončila. Posledním závodem byl závod v koridoru budějovické sportovní haly, vypsaný pro ročníky 1994 a mladší. Součástí závodu byly vložené sprinty na 50 a 60m pro 1993 a starší. Z milevského Sokola se zúčastnila výprava 18. atletů. Tyto závody byly vyhodnoceny po ročníkách, proto si téměř všichni domů odvezli diplomy a medaile. Mezi šesti nejlepšími výkony bez rozdílu kategorií byla i Adéla Záhorová, která obdržela pohár za běh na 50m (8,10).                                                                                                                             (22.3.2009)
V sobotu 14.3. skončily krajské přebory jednotlivých kategorií přeborem nejmladšího žactva, ročník 1998 - 2000. Z milevského oddílu se zúčastnili tři atleti. Nejlépe si vedl Jan Fleischmann, který v běhu na 50m postoupil časem 8,06 do finále A. Zde si čas ještě vylepšil na 7,91 a získal stříbrnou medaili. O umístění rozhodovala cílová kamera, za prvním závodníkem zaostal o 0,02 vteřiny. Ve skoku dalekém dolétnul do vzdálenosti 328 cm a skončil sedmý. Mezi děvčaty bojovaly Zdeňka Barešová a Adéla Dolejší. V běhu na 50m se ani jedné nepodařilo postoupit mezi nejlepších 12. Ve skoku dalekém (33 závodnic) Adéla obsadila 16. místo (298) a Zdeňka 19. (292). Výsledky jsou zde.             (18.3.2009)
Pavel Fleischmann se na MČR atletů - veteránů v Jablonci nad Nisou stal halovým mistrem ČR v běhu na 400m. Zvítězil před svým velkým soupeřem Václavem Šejblem z Písku. Časem 55,96 se v tomto roce již podruhé dostal pod dosud platný český rekord kategorie M45. V běhu na 200m dále Fleischmann přidal druhé místo.                                (3.3.2009)
Velká smůla potkala Jakuba Pokorného na posledním závodu před halovým Mistrovství ČR. Na mezinárodních závodech Grand Prix Olymp (7.2. ve Stromovce), kde testoval svoji formu ve skoku dalekém,  si  předposledním pokusem přivodil zranění stehenního svalu. To znamená stop minimálně na tři týdny a konec letošní halové sezony. Výkon 6,73m stačil na výborné čtvrté místo.                                                                                                                                         (10.2.2009)
Nejmladší žactvo ročník 1996 a mladší mělo poslední zkoušku před krajským přeborem na mezioddílových závodech 31.1.2009 v Českých Budějovicích. Nejlépe si vedla Adéla Záhorová, která získala zlaté medaile v běhu na 50m, na 300m i ve skoku dalekém. Zlatou medaili získal i Jan Fleischmann (kategorie 1998) v běhu na 60m. V nejstarší kategorii děvčata 1996 získala Kristýna Šmolíkovátřetí místo v běhu na 300m a ve skoku dalekém. Nejmladšími účastníky milevské výpravy byli chlapci ročník 2001 Dominik Tahy a Pavel Hroch. Dominik Tahy v běhu na 50m obsadil druhé místo, na 200m a ve skoku dalekém skončil třetí. Pavel Hroch získal stříbrnou medaili ve skoku dalekém.      (10.2.2009)
Atletická sezona 2009 byla odstartována krajskými přebory v hale. Neprve mělo svůj přebor mladší a starší žactvo - 17. ledna. Přesto, že ze sedmi milevských závodníků je Tereza Fröhrová získala medaili (bronzová v běhu na 800m), byly k vidění pěkné výkony. Kateřina Kašparová v běhu na 60m postoupila časem 8,77 vytvořila svůj nový osobní rekord a postoupila do finále B. Do stejného finále postoupila i Kristýna Nohejlová, která své osobní maximum časem 8.85 vyrovnala.  Rovněž Tereza Fröhrová  posunula svůj osobní rekord na 800m na 2:58,93. Dalším, kdo si vylepšil výkon, byl Tomáš Kříž (60m - 9,87). I on se probojoval do finále B. O týden později (24.1.) měli svůj krajský přebor starší věkové kategorie. Tento závod byl vypsán jako OPEN, to jest bez rozdělení kategorií, s výjimkou vrhů a překážek. Nejúspěšnější byl Jakub Pokorný, který záskal zlatou medaili ne skoku vysokém (1,96) v dálce (6,82). Hana Mašková ve vrhu koulí 3kg zlepšila svůj osobní rekord na 8,98 m. To je současně nový rekord oddílu v kategorii starších žákyň. Oleg Kotenko dokázal své výkony zlepšit hned na dou tratích - na 200 i 400m. Dobře začal sezonu i veterán Pavel Fleischmann. V běhu na 400m časem 55,65 vytvořil nový český rekord v kategorii 45 - 50let!!!                      (25.1.2009)
Posledním závodem sezony 2008 byly Mikulášská hala v Českých Budějovicích. Závody byly určeny atletům ročník 2001 až 1993, byly dokonce vloženy sprinty na 50m a 60m mužů a žen. Z milevského oddílu se účastnila početná výprava a přivezla i mnoho medailí. Celkové výsledky těchto závodů si můžete prohlédnou zde.                                   (12.12.2008)
Sezona 2008 je nenávratně pryč a nastala doba oblíbeného treninku v tělocvičně. Už je všek sestavena termínová listina ČAS pro rok 2009. A hned v lednu budou milevské atlety čekat krajské přebory v hale. Opět v Praze na Strahově. Termínovku si můžete prohlédnout zde.
Na halovém Mistrovství České republiky dorostu v Praze ve Stromovce, které se konalo 16. a 17. února,  v letošním roce náš oddíl reprezentoval pouze Jakub Pokorný. A reprezentoval skutečně výborným způsobem. V sobotu měl na programu skok daleký. Po počáteční nejistotě přidal na rychlosti, výsledkem byl skok dlouhý 665 cm. Tento výkon znamenal zisk zlaté medaile a titul Mistr ČR. V neděli pokračoval Jakub v závodu skokem vysokým. Tabulkové výkony ho zařazovaly na přední pozice bez větších šancí na medaili. Jakub ovšem dokázal zabojovat. Dvakrát zlepšil svůj osobní rekord až na 195 cm. Tím získal vynikající stříbrnou medaili.                                                                              (23.3.2008)
Na 2. ročníku Rožnovské laťky a vrhu koulí milevští atleti byli velice úspěšní. Nejprve získala zlatou medaili ve skoku vysokém Hana Zabloudilová, i když jen výkonem 145 cm. Mezi staršími žáky zvítězil Petr Poskočil - 160 cm. Již podruhé vyrovnal svůj osobní rekord. Ve vrhu koulí zabojovala Eliška Říhová, v kategorii mladších žákyň zvítězila vrhem dlouhým 7,44m. Bez medaile odjel domů pouze Pavel Fleischmann, který mezi muži skončil ve vrhu koulí na čtvrtém místě (9,20 m).  Na veřejných závodech v Pardubicích měl generální zkoušku před MČR dorostu Jakub Pokorný. Ve skoku dalekém dolétl do vzdálenosti 646 cm a to stačilo na páté místo.                                                                                    (11.2.2008)
Pomalu se blíží konec roku 2007 a pro milevské atlety je v plném proudu nejméně oblíbená část - zimní příprava. Závodů je pro jednotlivé kategorie méně. Aby se bylo na co těšit a začít plánovat, je už k dispozici termínová listina, včetně předběžné pro letní sezonu. Tak trénujte, trénujte.                                                                                        (16.12.2007)
Martin Šťastný je žákovským mistrem ČR v hodu oštěpem !!! Na Mistrovství ČR v Břeclavi 15. a 16.9. milevský atletický oddíl reprezentoval tentokrát pouze Martin Šťastný. Splnil limity na 60m, 150m a v hodu oštěpem, ale vzhledem k časovému rozpisu startoval pouze na 60m a v oštěpu. Šedesátka pro Martina nezačala moc dobře - první start ulil, při opakovaném již udržel nervy na uzdě a rozběh vyhrál osobním rekordem 7,49. Do finále postupovali první čtyři závodníci z každého semifinále. Podle času se Martin dělil o 4. - 5.místo, tepve záznam z cílové kamery rozhodl v jeho prospěch. Ve finále obsadil výborné páté místo. Hod oštěpem se vyvíjel nejlépe jak mohl. Svým prvním hodem poslal oštěp do vzdálenosti 53,42m a na to soupeři nedokázali odpovědět. I jeho další hody byly za padesátimetrovou hranici a stačily by na třetí místo. Tento výkon znamenal, že Martin Šťastný letos již podruhé zlepšil krajský rekord. Poprvé se mu to podařilo vítězným hodem na Letní olympiádě dětí a mládeže v Ústí nad Labem.                    (18.9.2007)
Pátým kolem skončila 5.září II. liga mužů a žen. Této soutěže se účastnila i družstva VS Tábor, v jejichž barvách hostovali Hana Zabloudilová a Jakub Pokorný. Družstvo mužů i žen so od prvního kola držela na špici tabulky a tak si po zásluze vybojovala postup do I. ligy. Muži se vrací po devíti letech, ženy po osmi. Je velice pravděpodobné, že tuto soutěž zkusí i milevští Zabloudilová a Pokorný.                                                                                                  (17.9.2007)
V sobotu 26.5. se v Táboře konal krajský přebor mužů a žen. Závod je otevřený i pro dorost a juniory, proto se ho zúčastnilo i trio milevských atletů. Pavla Hrychová soutěžila pouze v hodu oštěpem, hodila 33,37m a skončila na čtvrtém místě. Hana Zabloudilová v hodu oštěpem ( 35,97) nestačila pouze na Studenovskou z Tábora. Ve skoku vysokém výkonem 153 cm skončila čtvrtá. Jakub Pokorný postoupil do finále na 100m a zde skončil čtvrtý (11,49). Ve skoku dalekém si vytvořil nový osobní rekord - 657cm a to stačilo na třetí místo. Ve skoku vysokém svůj osobní rekord 186cm vyrovnal a skončil druhý.                                                                                                                         (27.5.2007)
Prvním kolem KPD staršího žactva, dorostu a juniorů, které se konalo 5.5. v Táboře,  začala krajská atletická sezóna. Starší žákyně a dorostenky opět hostují v SK Čéčova České Budějovice, starší žáci ve VS Tábor. Naopak v dorostu hostují atleti z Tábora a Čéčova České Budějovice. Podle předpokladů do bojů úspěšně vstoupili dorostenci. Jakub Pokorný vyhrál běh na 100m (11,75), skok vysoký (175) i skok daleký, v dálce a na 100m si utvořil osobní rekordy. Na 100m bodoval i Pavel Havlíček (12,35) a Ondřej Kubeš (12,89). Havlíček zabodoval i na 200m (25,60). V mezi staršími žáky si výborně vedl Martin Šťastný, když zvítězil  v hodu oštěpem (45,35), v běhu na 60m (7,71) a ve skoku dalekém skončil druhý (573). Všechny výkony jsou jeho novými osobními rekordy. Martin Fleischmann v běhu na 150m časem 19,47 si také vytvořil osobní rekord, stačilo to pouze na šesté místo. Mezi juniorkami zvítězila Pavla Hrychová v hodu oštěpem výkonem 31,95 m.                                                                                                                                 (8.5.2007)
Prvním závodem letní atletické sezony byly Polabské závody v Kolíně (1.5.), které byly rovněž jako přebor ČOS dorostu ve vybraných disciplínách. Závodů se zúčastnili i Jakub Pokorný a Pavla Hrychová z našeho oddílu. Pavla Hrychová v soutěži žen v hodu oštěpem skončila na šestém místě (33,32 m). Jakub Pokorný v kategorii mužů ve skoku vysokém výkonem 180 cm obsadil sedmé místo a ve skoku dalekém v novém osobním rekordu 624 cm skončil druhý. V rámci přeboru ČOS získal v obou disciplínách stříbrnou medaili.                                                                                    (3.5.2007)
Posledním závodem halové sezony pro většinu mladšího a nejmladšího žactva byly mezioddílové závody v Českých Budějovicích. Nejúspěšnějším se tentokrát stal Jan Fleischmann (chlapci 1998), který zvítězil v běhu na 50m a skoku dalekém a v běhu na 300m byl druhý. Výborně si vedla i Kateřina Kašparová (děvčata 1995), která získala druhá místa v behu na 50m překážek, skoku dalekém a v běhu na 50m. Zde společně s Vendulou Volfovou. Gabriela Šimková (děvčata 1994) skončila druhá ve skoku dalekém, ve stejné kategorii obsadila třetí místo Kristýna Nohejlová v běhu na 50m. Aleš Velický (chlapci 1994) vybojoval dvě druhá místa - v běhu na 50m a v dálce. Posledním, který bodoval, byl Vlasta Nohejl (chlapci 1997) - druhé místo v běhu na 300m a třetí místo na 50m.                                           (19.3.2007)
Halová sezona pokračovala krajským přeborem mladšího žactva v Nové Včelnici. Našim atletům se příliš nedařilo, nejlepším výsledkem je šesté místo Kateřiny Kašparové ve skoku dalekém. Gabriela Šimková si snad vybrala smůlu na celou sezonu dopředu, když všechny pokusy v dálce přešlápla. Jinak mohla bojovat o medaile.                   (5.3.2007)
Jakub Pokorný se zúčastnil halového MČR ve vícebojích dorostu, které se konalo 10. - 11. února v Praze ve Stromovce. Začal velice dobře a po prvním dni byl na sedmém místě. Slabší disciplínou je ovšem koule a  skok o tyči, který není možno v Milevsku trénovat. V této disciplíně neskočil základní výšku a tím se posunul na jedenácté místo. Na tomto místě skončil i po záverečné disciplíně.                                                                                                                (5.3.2007)
V oddíle Termínovka jsou uveřejněny termíny závodů na dráze. Mohou nastat změny v místě konání, termíny víceméně jsou platné. Tak trénujte a plánujte.                                                                                                                  (23.2.2007)
Posledním závodem roku 2006 byla v sobotu 16.12. Vánoční hala v Praze na Strahově. Milevská minivýprava Jakub Pokorný, Martin Šťastný, Pavel Havlíček a Martin Fleischmann byla opět úspěšná. V osmi startech padly čtyři osobní rekordy a jeden byl vyrovnán. Zlatou medaili si přivezl Jakub Pokorný ze skoku vysokého (186cm), ve skoku dalekém přidal bronzovou medaili (605cm). Stejnou medaili získal i Pavel Havlíček v běhu na 60m.                            (17.12.2006)
V současné době opouští milevský atletický oddíl Lukáš Šťastný. Mistr ČR v hale na 150m, čtyřnásobný bronzový medailista z MČR, žákovský reprezentant ČR přestupuje do Dukly Praha k trenéru Tomášovi Dvořákovi. Celý oddíl mu přeje mnoho úspěchů nejen ve sportovní kariéře.                                                                                           (27.11.2006)
Družstvo starších žáků si přivezlo z MČR bronzové medaile! Lukáš Šťastný, Martin Šťastný, Jakub Pokorný, Martin Fleischmann, Pavel Havlíček, Tomáš Patera, Lukáš Indra a hostující závodníci Martin Říčař, Pavel Švejda (SK Čéčova České Budějovice), Robin Rangl, Josef Chrášťanský (Sokol České Budějovice), Jaroslav Drda (BAK Bechyně) a Josef Veselý (ČZ Strakonice), trenéři Pavel Fleischmann a Jiří Povolný - to jsou jména těch, kteří se podíleli na úspěchu milevské atletiky (foto). Družstvo se od začátku soutěže pohybovalo v první půlce desetičlenné finálové skupiny. Od druhé části na prvních třech místech, dvě disciplíny před koncem dokonce na prvním místě. O všem rozhodly štafety 3x300 m a skok o tyči. Milevsko mohlo, vzhledem k malému počtu členů družstva, postavit pouze jednu štafetu, ve skoku o tyči nemělo žádného zástupce. Celkové třetí místo je proto výborné.                                                  (1.10.2006)
Finálovými koly skončily v neděli 17.9.2006 KPD mladšího žactva, staršího žactva a dospělých. Mladší žákyně postoupily ze čtvrtého místa ve skupině a celkově ve finále obsadily šesté místo. Starší žáci v oslabené sestavě (bez čtyř opor, které startovaly na MU se Slovenskem) v tomto kole skončili třetí, celkově jim však v přeboru patří první místo a postupují do celostátního finále. Podrobné výsledky zde.                                                                                  (19.9.2006)
Mistrovství České republiky žactva na dráze, které se konalo 9. a 10.9.2006 v Karlových Varech se zúčastnilo celkem šest atletů T.J. Sokol Milevsko. Lukáš Šťastný v běhu na 60 a 150m, Hana Zabloudilová ve skoku vysokém a hodu oštěpem, Jakub Pokorný v běhu na 200m překážek a skoku vysokém, Aneta Velická v hodu kladivem a štafeta 4x60m ve složení Jakub Pokorný, Martin Šťastný, Pavel Havlíček, Lukáš Šťastný. Naši atleti získali tři bronzové medaile - Šťastný na 60 a 150m a Zabloudilová v hodu oštěpem. Štafetě uniklo třetí místo jed o jednu desetinu sekundy! Výsledky disciplín, ve kterých startovali naši atleti si můžete přečíst zde. Všem jmenovaným atletů děkujeme za výbornou reprezentaci T.J. Sokol Milevsko.                                                                                                        (12.9.2006)
Z krajského přeboru staršího žactva, který se konal 17.6.2006 v Táboře, přivezli naši atleti 15 medailí! 8 zlatých, 2 stříbrné a 5 bronzových. Krajskými přeborníky se stali Jakub Pokorný (výška, 100m překážek), Hana Zabloudilová (oštěp, skok vysoký), Lukáš Šťastný (150m), Aneta Velická (hod kladivem), Pavel Havlíček (skok daleký) štafeta 4x100m (Šťastný L., Šťastný M, Pokorný, Havlíček). Protože v žactvu nebyl dostatek štafet 4x60, naši atleti startovali v kategorii mužů. Přesto dokázali zvítězit a ještě vytvořili nový krajský žákovský rekord.                 (21.6.2006)
V úterý 18.6.2006 pokračoval krajský přebor družstev mladšího žactva druhým kolem. Našim žákyním se podařilo zopakovat výkon z prvního kola, obsadily znovu čtvrté místo a tím si zajistily postup do krajského finále.       (16.6.2006)
V krajském přeboru dorostu, kde startovalo i starší žactvo, získalo našich šest atletů 10 medailí! Škoda jen, že žádná nebyla zlatá. Aneta Velická, Zuzana Dvořáková, Pavla Hrychová, Hana Zabloudilová, Lukáš Šťastný a Jakub Pokorný - to jsou jména těch, kteří výborně reprezentovali atletiku Sokola Milevsko.                                      (31.5.2006)
Mladší žákyně začaly svojí sezonu prvním kolem družstev. Letos jsou zařazeny do skupiny A, kde je 8 družstev a do finále po druhém kole postupují první čtyři. Děvčata obsadila 4. místo (závodilo pouze 5 závodnic!!) a mají tedy šanci na postup.                                                                                                                                                               (30.5.2005)
Výborně vstoupili do KPD starší žáci. V 1. kole zvítězili a vykročili tak k zamýšlenému postupu do semifinále. Družstvo je posíleno o řadu výborných atletů z jiných oddílů - Říčař, Rangl, Veselý a samozřejmě Šťastný a Pokorný z domácího oddílu budou jistě patřit mezi opory. Předvedli to již na začátku přeboru. Děvčata opět posílila SK Čéčova České Budějovice. V prvním kole však družstvo skončilo na třetím místě. Více ve výsledcích.                                       (18.5.2006)
Letní sezona teprve začíná, ale již jsou známé limity na MČR žactva, které bude v září v Karlových Varech. Jsou uvedeny i v termínovce. Tak trénujte a plňte, ať nás jede co nejvíce.                                                                              (12.5.2006)
Jakub Pokorný a Lukáš Šťastný se v sobotu 6.5.2006 zúčastnili 1. ročníku Velké ceny Brna, která byla součástí Mezinárodního atletického dne. Pokorný ve skoku vysokém výkonem 163 cm obsadil třetí místo, Šťastný v běhu na 60m skončil třetí (7,55), na 150m vytvořil nový krajský rekord(17,02) a obsadil druhé místo.                                     (9.5.2006)
Kateřina Kašparová se stala krajskou přebornicí nejmladšího žactva ve skoku dalekém (19.3.2006 v Českých Budějovicích). K tomu přidala ještě druhé místo v běhu na 50m a dvě čtvrtá místa na 50m překážek a 300m. Ostatním našim závodníkům se již tolik nedařilo, pouze Vendula Volfová se probojovala do finále C na 50m.                (24.3.2006)
Lukáš Šťastný mistrem ČR! Velkým úspěchem pro milevskou atletiku skončilo halové mistrovství ČR žactva (4. a 5.3. v Praze). Lukáš Šťastný dokázal v běhu na 150m vybojovat časem 17,37 zlatou medaili a zároveň vytvořil nový rekord mistrovství. K tomu připojil bronzovou medaili v běhu na 60m. Hana Zabloudilová potvrdila ve skoku vysokém svoje letošní maximum (154cm) a obsadila desáté místo.                                                                                             (9.3.2006)
Na krajském přeboru mladších žactva (19.2.2006 v Nové Včelnici) naši atleti na stupně vítězů nedosáhli. Nejblíže k nim měla Gabriela Šimková, která v běhu na 50m skončila na 4. místě (7,82) a Tomáš Patera pátým místem na 800m (2:44,84).                                                                                                                                                           (23.2.2006)
Pavel Fleischmann mistrem ČR! Na halovém Mistrovství ČR atletů - veteránů si Pavel Fleischmann vybojoval mistrovský titul v běhu na 400m (55,20). V běhu na 60m obsadil časem 7,74  6. místo.                                                     (23.2.2006)
Další limit na MČR splněn! Na sobotních přeborech kraje Vysočina splnil Jakub Pokorný žákovský limit B ve skoku vysokém na halové MČR (174 cm). K dnešnímu dni je těch limitů celkem 5! Jsou to Lukáš Šťastný (60m, 150m), Hana Zabloudilová (výška) a Jakub Pokorný (výška, 60m).                                                                                        (4.2.2006)
Po sérii veřejných přišly první letošní "velké" závody. V sobotu 28.1.2006 se v přetlakové hale v Praze na Strahově konal krajský přebor Jihočeského kraje mužů, žen a žactva. Z našeho oddílu se závodu zúčastnilo 8 atletů, přivezli 7 medailí. Dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové. Krajskými přeborníky se stali Hana Zabloudilová a Jakub Pokorný (oba skok vysoký), třikrát druhý byl Lukáš Šťastný (60m, 150m, 300m), bronzové medaile získali Karolína Švábová (1500m) a Martin Šťastný (skok daleký). Na těchto přeborech L. Šťastný a Zabloudilová potvrdili splnění limitu na březnové MČR žactva, Pokorný splnil B limit v běhu na 60m. Krajský přebor byl tedy vyloženě úspěšný. Můžete si prohlédnout celkové výsledky dospělých a žactva nebo několik fotografií.                                                                                           (3.2.2006)
Posledními závody letošního roku byla Vánoční hala v Praze na Strahově pro žákovské kategorie 1990 - 92. Z milevských atletů se po zdravotních komplikacích zúčastnili jen výškaři Zabloudilová a Pokorný. Jakub si výkonem 171 cm zlepšil osobní rekord a obsadil 4. místo, Hanka zdolala 150 cm, což stačilo na 6. místo.                                 (20.12.2005)

Atleti pozor ! Termín a propozice na halové Mistrovství ČR žactva již jsou známy. Přečíst si je můžete v sekci Termínovka.  A teď už jen zbývá trénovat, trénovat, ........                                                                              (16.12.2005)

V koridoru sportovní haly v Českých Budějovicích se v sobotu 10.12. konal 1. ročník Mikulášské haly pro žactvo a dorost. Zúčastnilo se i několik milevských atletů a rozhodně neodjížděli s prázdnou. Zde jsou výsledky.                   (12.11.2005)

Podzimní příprava začala a s ní i další mezioddílové závody v koridoru sportovní haly v Českých Budějovicích. V sobotu 16.11. to bylo pro mladší a nejmladší žactvo (ročník 1992 a mladší). První závody si vyzkoušelo i několik našich závodníků. Zde si můžete prohlédnout výsledky.                                                                                               (18.1.2005)

Mladší žactvo zakončilo svou sezonu krajským přeborem ve víceboji v neděli 25.9. v Českých Budějovicích. Výborně si vedla Edita Španvirtvá, která v konkurenci 35 závodnic obsadila 5. místo. Šimková a Nohejlová, které patří mezi nejmladší ročníky, zatím na zkušenější soupeřky nestačily. Chlapci, pro které to byly první závody, přijeli především sbírat zkušenosti. Zde si můžete přečíst celkové výsledky.                                                                                (26.9.2005)

V sobotu 24.9. se konalo semifinále republikového přeboru družstev staršího žactva. Až do poloviny soutěže si výborně vedly žákyně, které se držely na postupovém třetím místě. V závěru však nestačily a obsadily páté místo. Žáci v oslabené sestavě bez tradičních opor Šťastného, Smrtky a Veselého stačili pouze na osmé místo. Oba výsledky jsou však pěknou tečkou za letošní sezonou.                                                                                                           (26.9.2005)

Sbírání zkušeností - tak by se dalo nazvat účinkování našich atletů na MČR. Lukáš Šťastný se ze zdravotních důvodů nezúčastnil a tak do bojů zasáhla pouze děvčata. V sobotu Zabloudilová nepřekonala ve skoku vysokém základní výšku 150 cm (stejně jako dalších 12 závodnic). V nedělním hodu oštěpem obsadila Hrychová 13. a Zabloudilová 14. místo. Kompletní výsledky najdete v sekci Výsledky.                                                                                                    (11.9.2005)

Tři atleti si vybojovali účast na MČR žactva, které se koná 10. - 11. září v Jablonci nad Nisou. Jsou to Pavla Hrychová (hod oštěpem), Hana Zabloudilová (hod oštěpem a skok vysoký) a Lukáš Šťastný (běh 60 a 150m).                (4.9.2005)

A znovu osobní rekordy a další limit na MČR žactva. Při třetím kole KP družstev staršího žactva 4.9. v Nové Včelnici potvrdili naši atleti formu a jak žáci v dresu T.J. Sokol Milevsko, tak žákyně hostující v SK Čéčova České Budějovice obsadili druhé místo a tím si definitivně zajistili postup do republikového semifinále.  Zde si můžete prohlédnou celkové výsledky a fotografii družstva žáků a žákyň.                                                                                                        (4.9.2005)

Osobní rekordy, další splněný limit na MČR, potvrzeno 1. místo žen a 2. místo mužů - to jsou výsledky po třetím kole mužů a žen, které se konalo v sobotu 27.8.2005 v Nové Včelnici. Podrobné výsledky jsou zde.                       (29.8.2005)

Pavel Fleischmann obhájil titul mistra ČR atletů - veteránů v běhu na 400 v novém osobním rekordu 54,34. Mistrovství se konalo v sobotu 2.července v Pardubicích. V bězích na 100 a 200 m obsadil 12. místo. Celkové výsledky si můžete prohlédnout zde.                                                                                                                                                (13.7.2005)

V sobotu 18.6. mělo svůj krajský přebor  nejmladší žactvo. Jednalo se o první přebor v rámci jižních Čech a konal se jako čtyřboj - 60m, skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na 800 m. V průběhu celého závodu se na třetím místě držela naše Kateřina Kašparová, ale rozvázané tretry v závěrečné disciplíně (byla diskvalifikovaná pro opuštění tratě) ji odsunuly na konečné osmé místo. Celkové výsledky jsou zde.                                                                          (19.6.2005)

Velký úspěch na KP žactva! Celkem 9 medailí přivezli naši atleti z těchto přeborů - čtyři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové. Krajskými přeborníky se stali Pavla Hrychová - oštěp, Zuzana Dvořáková - běh na 300 m, Aneta Velická - hod kladivem 3 kg a Ondřej Kubeš - hod kladivem 4 kg. Pavla Hrychová splnila limit na MČR žactva a tím se po Šťastném (150 m) a Zabloudilové (výška) stala třetí účastnicí výpravy.                                                                             (12.6.2005)

V sobotu 28.5. na stadionu Čtyři Dvory České Budějovice se konal krajský přebor dorostu na dráze. Zúčastnili se i atleti Sokola Milevsko. Ve velkém horku vybojovala Hana Zabloudilová (starší žákyně) 3. místo ve skoku vysokém a výkonem 154 cm se přiblížila limitu na MČR. Klára Hadáčková postoupila do finále B v běhu na 100m a je velká škoda, že jí zdravotní problémy nedovolily nastoupit na 800m, kde měla velké šance na vítězství. Dobře si vedly i Pavla Hrychová v hodu oštěpem a Aneta Velická v hodu kladivem. Ty budou mít ještě příležitost na krajském přeboru staršího žactva.Podrobné výsledky najdete zde.                                                                                                             (31.5.2005)

14.5. pokračoval druhým kolem krajský přebor družstev staršího žactva. Chlapci i děvčata podali výborné výkony a výsledkem byla opět druhá místa. Vzhledem k tomu, že už nás čeká jen jedno kolo, neměl by obou družstvům uniknout postup do semifinále přeboru ČR. Navíc Lukáš Šťastný splnil limit na MČR v běhu na 150 m (18,42). Může se tedy soustředit hlavně na 60m. Pavlu Hrychovou od limitu v hodu oštěpem dělilo pouhých 60 cm. Ale ještě bude dost příležitostí harnici 31,75m pokořit. 15.5. zahájily svou soutěž i dorostenky. V oslabené sestavě však neměly mnoho šancí a výsledkem je nepříliš potěšující 5. místo.                                                                                               (21.5.2005)

V sobotu 7.5. začal krajský přebor družstev dospělých. Fleischmann a Šťastný hostují v BAK Bechyně, starší žákyně soutěží i v této soutěži za SK Čéčova. Dorostenky hostují v TJ Chyšky. Vedle Fleischmanna a Šťastného se tohoto kola zúčastnily Dvořáková a Pavla Hrychová. Všichni přinesli svým družstvům cenné body, (Hrychová vyhrála oštěp, Fleischmann běh na 400m). SK Čéčova toto kolo jasně vyhrála a BAK Bechyně skončil na druhém místě.   Celkové výsledky jsou zde.                                                                                                                                             (12.5.2005)

Nepříliš úspěšný vstup do sezóny měly mladší žákyně. V prvním kole obsadily až sedmé místo. S počtem pěti členek se však nedaly lepší výsledky očekávat, je ovšem škoda, že již v prvním kole se uzavřela možnost postupu do krajského finále. Rozhodně prospěšné je sbírání zkušenosti na závodech.                                                                         (9.5.2005)

V neděli 1.května začala letní sezóna krajským přeborem družstev staršího žactva. Starší žáci, doplněni o atlety z SK Čéčova Č. Budějovice, TJ Chyšky a ČZ Strakonice, v tomto kole po napínavém závěru obsadili 2. místo. O tom rozhodla až závěrečná štafeta 4x60 m. Lukášovi Šťastnému jen těsně uniknul limit na MČR žactva na 60 a 150 m, ale ještě bude mít několik příležitostí jej splnit. Děvčata, startující letos v barvách SK Čéčova, s přehledem skončila také na druhém místě. Z obou výsledků máme velikou radost.                                                                                                      (6.5.2005)

Letošní ročník Chyšecké laťky byl pod nadvládou bechyňských atletů. Přesto se ani naši neztratili. Nejvíce potěšila Eva Hrychová, která přes počáteční zaváhání zvítězila v kategorii dorostenek. Hana Zabloudilová v kategorii starších žákyň podlehla pouze favorizované Martině Drdové z Bechyně. Talent prokázal i Jakub Pokorný (starší žáci). Ten svým výkonem obsadil 6. místo, ale od třetího ho dělil jen rozdíl předchozích pokusů. Zde jsou výsledky.                (31.3.2005)

Gabriela Šimková získala na halovém přeboru Jihočeského kraje nejmladšího žactva (20.3.2005 v Českých Budějovicích) dvě druhá místa, v běhu na 50 m a běhu na 300 m. I ostatní děvčata splnila očekávání, škoda jen neúspěchu jediného zástupce v kategorii chlapců. Zde jsou kompletní výsledky.                                                                               (21.3.2005)

12.3. proběhly v koridoru sportovní haly v Českých Budějovicích další mezioddílové závody, tentokrát r.1991 a starší. T.J. Sokol Milevsko měl tentokrát zastoupení pouze v nejmladší kategorii, ale výsledky byly vynikající.                  (13.3.2005)

Českým atletickým svazem i Jihočeským atletickým svazem byly vydány tabulky výkonů za rok 2004. V obou figurují i atleti našeho oddílu, v krajských tabulkách Zabloudilová a Velická v kategorii mladšího žactva drží rekordy v hodu oštěpem a hodu kladivem. Umístění našich atletů si můžete prohlédnout zde.                                                 (17.2.2005)

Pavel Fleischmann se 12.2.2005 zúčastnil Mistrovství České a Slovenské republiky veteránů v Bratislavě. Po neúspěchu v běhu na 60 m, kde skončil na 10. místě, si své výsledky výrazně polepšil a na 200 m časem 25,24 vteřiny obsadil 5.místo a v běhu na 400 m skončil časem 55,42 vteřiny na druhém místě. Výsledky zde a na stránkách Veteránské atletiky v Odkazech.                                                                                                                                           (14.2.2005)

V sobotu 5.2. se mladší a nejmladší žactvo (1992 a mladší) zúčastnilo mezioddílových závodů v koridoru sportovní haly v Českých Budějovicích. A jak si vedli měsíc před krajským přeborem se můžete podívat zde.                               (8.2.2005)

Výborných výsledků dosáhl starší žák Lukáš Šťastný na halovém přeboru Jihočeského kraje v Praze na Strahově 22.1. Prvním místem v běhu na 150 m potvrdil svojí skvělou formu, i když  se mu nepodařilo splnit limit pro halové mistrovství ČR žactva. V běhu na 60 m skončil druhý a ve skoku dalekém třetí. Celkové  výsledky jsou zde.                        (1.2.2005)