Atletický víceboj

Ve čtvrtek 21.6. a v pátek 22.6. pořádal atletický oddíl Sokola Milevsko na atletickém stadionu již dvacátý ročník atletického víceboje. Jedná se o soutěž, které se standardně nesmí účastnit sportovci, kteří se účastní soutěží organizovaných atletickým svazem. Letošní ročník byl v kategorii žen výjimkou, všechny závodnice byly členkami oddílu TJ Sokol Milevsko. Na úvod byl pamětním pohárem oceněn profesor milevského gymnázia Karel Dvořák, který se přibližně před třiceti lety zasloužil o založení tradice pořádání víceboje v Milevsku.

První den se závodilo v běhu na 100 m, skoku dalekém a vysokém, vrhu koulí a běhu na 400 m (ženy 200 m). Druhý den následoval běh na 110 m překážek (ženy 100 m), hod diskem, hod oštěpem a závěrečný běh na 1500 m (ženy 800 m). Jedná se tedy o klasický atletický víceboj, bez skoku o tyči. Protože věkové rozpětí soutěžících bylo 19–52 let, pro závodníky nad 35 let se výsledky přepočítávaly podle mezinárodních věkových koeficientů.

Jubilejního ročníku se zúčastnilo 17 mužů a 4 ženy. V kategorii žen zvítězila Pavla Molíková (4128 bodů a nový rekord víceboje žen) před Lucií Šimečkovou (3640 bodů) a Kateřinou Táborovou (2832 bodů). Mezi muži zvítězil Jakub Pokorný (3948 bodů), druhé místo obsadil Michal Rottenberg (3736 bodů) a třetí Matouš Bílek (3733 bodů).