Bronz z Veselského poháru

Sportovní gymnastky T. J. Sokola Milevsko se vydaly 20.4.2024 na pohárový závod do Veselý nad Lužnicí. Starší děvčata si na tomto závodě poprvé vyzkoušely vyšší kategorii, kde jsou již složitější sestavy složené z náročných akrobatických i gymnastických prvků. Závod se skládal z klasického čtyřboje – přeskok, bradla kladina, prostná. V nejmladší kategorii VS0A startovala Stela Červenská, která se umístila na 22. místě a Zoe Smrčinová, pro kterou byl tento závod úplně první skončila na 24. příčce. V kategorii VS0B se podařilo Karolíně Duškové svým perfektním výkonem vybojovat bronzovou medaili. Měla druhou nejvyšší známku na bradlech. Skvělé osmé místo patřilo Adrianě Hanzlíkové a 12.místo vybojovala Nikola Mikšátková. A již ve zmiňované starší kategorii VS4C děvčata předvedla nové sestavy s náročnějšími prvky. Na 16. místě skončila Anna Jircová a 18. místo vybojovala Karolína Vondráčková. Všechny děvčata dostala krásné ceny, medailové posty pohár. Byl to dlouhý a náročný den, ale vládla zde krásná atmosféra, perfektní organizace, takže si to celý oddíl užil. Děvčata nyní čeká sokolská akademie, kde vystoupí se svou hromadnou sestavou a již nyní pilně trénují na krajský přebor.